EA açık dünya Star Wars oyununu iptal etti

Kapatılan Visceral Games'ten kalan Star Wars oyun projesi iptal edildi.

Açık dünya Star Wars oyununu iptal edildi.

Kapatılan Visceral Games‘ten kalan Star Wars oyun projesi iptal edildi.

Kotaku’dan Jason Schreier‘in EA’deki projeye yakın isimlerden edindiği bilgiye göre, Electronic Arts, eski kod adı Ragtag yeni kod adı Orca olan açık dünya Star Wars oyununu iptal etme kararı aldı.

Proje ilk başta Dead Space serisinin arkasındaki stüdyo olan Visceral Games tarafından geliştiriliyordu ve lineer bir yapıya sahipti. 2017’de EA bu stüdyoyu kapatmış, Ragtag kod adındaki bu projeyi açık dünya bir yapıya kaydırmış ve projeyi EA Vancouver stüdyosuna devretmişti. O zamandan bu yana oyun hakkında yeni bilgiler paylaşılmamıştı.

EA’in Visceral Games’i kapatmasının asıl nedeni belli oldu

Jason Schreier’in bu haberi yayımlamasının ardından, EA Vancouver’dan daha fazla kişi Kotaku’ya konuştu. Buna göre, kod adı Orca olarak değiştirilen açık dünya Star Wars oyunu, “bu proje için planlanan çıkış tarihinin uzun olması ve EA’in daha kısa vadede yeni bir Star Wars oyunu istemesi nedeniyle” iptal edildi.

Kotaku’nun haberine göre, 2020’nin sonlarına doğru yeni nesil konsollarla beraber bu yeni “kısa vadeli olarak planlanan” Star Wars oyunu çıkış yapacak. Ancak Schreier, endüstri içinden duyduğu kadarıyla yeni nesil konsolların bundan biraz daha önce çıkabileceği gibi daha sonra da çıkabileceğinin, yeni nesil konsol planlarının hala değişken olduğunun altını çiziyor.

Öte yandan, EA’e bağlı ve Titanfall serisinin yapımcısı Respawn Entertainment da bu yılın sonbahar döneminde çıkması planlanan başka bir Star Wars oyunu, Jedi: Fallen Order, üzerinde çalışıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz