E3 2020 koronavirüs nedeniyle iptal edildi

Ortaya çıkan söylentiler resmi olarak doğrulandı.

E3 2020 resmen iptal edildi

Ortaya çıkan söylentiler resmi olarak doğrulandı: E3 2020 koronavirüs nedeniyle iptal edildi.

Dün ortaya çıkan iddialarla bu yıl E3 (Electronic Entertainment Expo) etkinliğinin düzenlemeyeceği öne sürülmüştü. Bugün ise organizasyonu düzenleyen ESA tarafından resmi bir açıklama yapıldı.

Kotaku’da yer alan habere göre, ESA (Entertainment Software Association), koronavirüsün (Covid-19) küresel bir şekilde yayılması nedeniyle E3 2020 fuarının iptal edildiğini belirtti:

“Endüstride yer alan herkesin -hayranlarımızın, çalışanlarımızın, katılımcılarımızın ve uzun süreli E3 ortaklarımızın- sağlığı ve güvenliği için üye firmalarımız ile yaptığımız dikkatli görüşmenin ardından, 9-11 Haziran’da Los Angeles’te düzenlenmesi planlanan E3 2020’yi iptal etme yönünde zor bir karar aldık.”

Açıklamanın devamında ESA, “endüstriden duyuruları ve haberleri haziran ayında göstermek için online bir deneyim oluşturma” planlandığını da ifade etti.

E3, 1995’den itibaren her yıl düzenlenen ve video oyun endüstrisinin en büyük şovu olarak kabul edilen bir fuar. Oyun firmaları fuarın başlamasından önce konferanslar aracılığıyla yeni oyunlarını gösterirken, Sony ve Microsoft ise yeni konsollarını burada tanıtmayı tercih ediyordu.

Geçen ilk kez Sony E3’e katılmama kararı almış, daha sonra bu yılki etkinliğe de dahil olmayacağını duyurmuştu.

Sony E3 2020’de yer almayacağını açıkladı

Bu ay düzenlenmesi planlanan GDC 2020 (Oyun Geliştiricileri Konferansı) da koronavirüs endişesi nedeniyle iptal edilmişti. İptal kararından önce birçok firma bu konferansa katılmayacağını duyurmuştu.

Sony koronavirüs nedeniyle PAX East ve GDC 2020’ye katılmaktan vazgeçti

Electronic Arts da GDC 2020 planlarını iptal etti

- Advertisement -
Önceki İçerikHorizon Zero Dawn PC için resmi olarak duyuruldu
Sonraki İçerikSony, PS5 ile “hikaye tabanlı tek oyunculu oyunlara bağlılığını” sürdürecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz