Dragon Ball Z: Kakarot için oynanış videosu yayınlandı

İki yeni RPG mekaniği de açıklandı.

Dragon Ball Z: Kakarot için oynanış videosu

Bandai Namco, Dragon Ball Z: Kakarot için yeni oynanış videosu paylaştı, oyunun yeni RPG mekaniklerini de tanıttı.

Dragon Ball Z: Kakarot için hazırlanan video serisinin ilki yayınlandı. Oyunun tanıtımı olan video, oyundaki her bir elementin yanı sıra üç ana kavram üzerinde de duruyor.

 • Hikaye: Orijinal Dragon Ball Z hikayesinin yanı sıra yeni yan hikayeler içeriyor.
 • Dövüşler: Dinamik dövüş sistemi ve boss dövüşleri.
 • Keşfetme: Etrafta uçmaktan pek çok diğer aktiviye kadar, üstelik Goku’nun favorisi yemek yeme de dahil.

Bandai Namco’nun açıklamasına göre, “oyuncular Dragon Ball Z’nin sevilen hikayesini daha önce hiç olmadığı gibi yeniden yaşayacak.” Ayrıca Kakarot ya da Goku olarak, onun güçlenmesini görecek, zorluğa karşı iştahını tadacak ve hepsinden öte evrendeki en tehlikeli düşmanlara karşı Dünya’yı koruduğu dövüşleri tecrübe edecekler.

Öte yandan, Dragon Ball Z: Kakarot için iki yeni RPG mekaniği de açıklandı. Bunlar şöyle:

 1. Community Board:
  • Belirli karakterler için görevleri tamamladıktan ya da hikayede belli kısımlar geçtikten sonra Soul Emblem’ler kazanılacak. (her bir Emblem, Dragon Ball evreninden bir karakteri temsil ediyor.)
  • Community Board üzerinden bu Emblem’leri birbirleriyle kombine ederek taktıktan sonra, özel bonuslar ve power-up’lar kazanılacak.
  • Farklı karakterleri birbirleriyle kombine etmek ayrıca bu karakterler arasında özel diyalogların açılmasını sağlayacak.
 2. Training Grounds:
  • Training Ground’lar farklı bölgelerde yer alıyor ve bunlar Z Warrior’lara da geçmişte dövüştüklerinize karşı mücadele etmenizi sağlıyor (kendinize karşı da olabilir)
  • Training’leri geçerek yeni Super Attack’lar kazanabilecek, mevcut Super Attack’ları ise güçlendirebileceksiniz. (Normal Kamehameha’nın Super Kamehameha’ya dönüşmesi gibi.)

Aksiyon RPG türündeki Dragon Ball Z: Kakarot, 17 Ocak 2020’de PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkış yapacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz