Sony, PlayStation 5 ön siparişleri için özür diledi

Birkaç gün içinde daha fazla konsol ön siparişe hazır olacak.

Sony aniden başlayan PlayStation 5 ön siparişleri için özür diledi, daha fazla konsolun ön siparişe hazır olacağını açıkladı.

16 Eylül’de gerçekleşen etkinlikten bir gün sonra PlayStation 5 için dünya çapındaki çeşitli perakende firmalarının ön siparişleri almaya başlayacağı açıklanmıştı. Ancak birçok perakende firması gece yarısı erkeden ön siparişleri açmış, haberi olmayan büyük bir kesim stoklar tükenince ön sipariş şansını kaybetmişti.

Bu olayın ardından Sony’den açıklama geldi. Firma, yaşanan ön sipariş krizi için özür dilerken, önümüzdeki günlerde daha fazla PS5’in ön siparişe açılacağını ve yıl sonuna kadar da daha fazla konsolun satışa hazır olacağını belirtti.

PlayStation’ın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım şöyle:

“Dürüst olalım: PS5 ön siparişleri daha sorunsuz olabilirdi. Yaşanan durum için gerçekten özür diliyoruz. Önümüzdeki birkaç gün içinde daha fazla PlayStation 5 konsolu ön sipariş edilebilir olacak –perakendeciler bununla ilgili detayları paylaşacak. Ayrıca yıl sonuna kadar da daha fazla PS5 satışa hazır olacak.”

PlayStation 5, 12 Kasım’da ABD ve Kanada gibi birkaç bölgede piyasaya sürülecek. Türkiye dahil dünyanın büyük bir kısmında 19 Kasım’da raflarda olacak. Standart PS5, 499 dolar/euro satış fiyatına, disk sürücüsüz PS5 Digital Edition ise 399 dolar/euro fiyat etiketine sahip. Türkiye fiyatı henüz açıklanmadı.

PS5 geriye uyumluluk özelliği PS3, PS2 ve PS1 oyunlarını desteklemeyecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz