“PlayStation 5 ve yeni Xbox aynı yıl içinde çıkacak”

Analist Michael Pachter, Sony ve Microsoft'un yeni nesil konsolları hakkında tahminlerde bulundu.

Yeni nesil konsollar hakkındaki söylentilerin sonu gelmiyor. Yeni bir iddiaya göre, PlayStation 5 ve yeni Xbox aynı yıl içinde, 2020’de piyasaya sürülecek.

GamingBolt’a konuşan Wedbush Securites analisti Michael Pachter, Sony ve Microsoft‘un yeni nesil konsolları hakkında tahminlerde bulundu. Patcher, PlayStation 5 ve yeni Xbox’ın 2020 senesinde piyasada olacağını söyledi.

“Microsoft, konsollarının çıkışını gizli tutabilirdi ancak Xbox One X’te bunu yapmadı ve yeni nesil Xbox’da da yapmayacaktır. Xbox One X henüz piyasaya yeni sürüldü, bu yüzden sıradaki Xbox’ın 2019’da çıkacağını düşünmüyorum. Asıl nokta, iki firma da (Sony ve Microsoft) birbirlerinin neler yaptığından haberdar, yani birisi yeni bir konsol üzerinde çalışırsa diğerinin de haberi olacaktır. Eğer bu firmalardan biri yeni konsolu için çıkış tarihi belirlerse diğeri de hemen arkasında olacaktır. Bence PS5 ve yeni Xbox, 2020 senesinde piyasada olacak.”

Geçtiğimiz Mart ayında ise bir diğer analist Marcus Sellars, PlayStation 5’in geliştirici kitinin bu yılın başında oyun stüdyolarına gönderildiğini öne sürmüştü. 

SÖYLENTİ: PlayStation 5’in geliştirici kiti hazır!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz