Overwatch beta tarihi sonunda açıklandı

İlk olarak Amerika’da başlayacak olan beta süreci, daha sonra Avrupa ve Asya kıtalarında da gerçekleşecek.

Uzun süredir beklenen Blizzard‘ın shooter oyunu Overwatch‘ın beta süreciyle ilgili tarih verildi. Blizzard yaptığı açıklamada Overwatch beta tarihi olarak Amerika için 27 Ekim 2015‘i gösterdi. Beta süreci Amerika’dan sonra Avrupa bölgesi için başlayacak. En son olarak ise Asya‘da betası gerçekleşecek.

Amerika dışındaki diğer iki bölge için Overwatch beta tarihi verilmezken, kapalı beta sürecinde sınırlı sayıda katılım gerçekleşecek. Bu katılım sayısı zaman ilerledikçe yavaş yavaş artırılacak.

Blizzard ayrıca bazı hafta sonları geniş oyuncu yelpazeli beta testi denemeleri yapacak. Böylece sunucuların kapasitesi ve kalitesi test edilecek, alınan sonuçlara göre ise iyileştirmeler yapılabilecek. Hafta sonu beta testleri dünyanın farklı bölgelerinde rastgele düzenlenecek. Bunlardan ilkinin BlizzCon sona erdikten hemen sonra başlaması bekleniyor.

Beta sürecine alımlar ise bilgisayarına Battle.net uygulaması kurulu ve daha önceden başvuru gerçekleştirmiş kişiler arasından olacak. Kabul edilen kullanıcılar ise kayıtlı oldukları mail adreslerinden bir ileti alacaklar.

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında durulan Overwatch, 6-7 Kasım 2015 tarihlerinde düzenlenecek olan BlizzCon etkinliğinde de kısa süreli olarak denenebilecek.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz