Bloober’ın geliştirdiği Silent Hill 2 Remake duyuruldu, PS5 ve PC’ye geliyor

"Huzursuz uykularınızda o kasabayı görüyor musunuz?"

Konami, Silent Hill 2 Remake projesini PS5 ve PC için tanıttı.

Yılladır beklenen yeni Silent Hill oyunları nihayet duyuruldu. Konami dün gece düzenlediği Silent Hill Transmission yayınını, 2001’de çıkan kült korku oyunu Silent Hill 2 için remake (yeniden yapım) duyurusu ile açtı. PS5 ve PC platformlarına özel olan oyun için ilk fragman ile birlikte oyun hakkında bazı detaylar paylaşıldı.

Layers of Fears, Blair Witch ve The Medium gibi oyunlara imza atan Polonyalı stüdyo Bloober Team’in geliştirdiği Silent Hill 2 Remake nihayet resmi olarak duyuruldu. Projede, orijinal oyunda çalışmış olan Akira Yamaoka ve Masahiro Ito da yer alıyor.

Bloober Team ile Konami geçen yıl stratejik işbirliğine gittiklerini duyurmuşlardı.

Unreal Engine 5 ile geliştirilen Silent Hill 2 Remake, PlayStation 5 için 12 ay boyunca zaman sınırlı özel olacak ve aynı zamanda PC için de çıkacak. Henüz bir çıkış tarihi yok.

Konami aynı yayında Silent Hill f, Silent Hill: Townfall ve Silent Hill Ascension oyun projlerini de tanıttı.

Yapımcı Motoi Okamoto konuyla ilgili düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi: “Silent Hill, üst düzey bir yapım olarak geri dönüyor. Silent Hill serisinin en popüler oyunlarından olan Silent Hill 2’nin PlayStation ve Steam için piyasaya çıkacağını duyurmaktan gurur duyuyoruz. Bir grup korku oyunu uzmanı tarafından hayata döndürülen bu yüksek kaliteli remake’in sizlerle buluşması için heyecanlıyız.”

Oyunun efsanevi müziklerini besteleyen Akira Yamaoka ise duygularını şöyle ifade etti: “Silent Hill benim için bir ilham kaynağı. Oyuncular tarafından çok uzun zamandır sevilen bir işte yer aldığım için minnettarım. Tarih yeniden yazılmak üzere. Dilerim kendinizi oyunun tüyler ürpertici dünyasına tekrar kaptırabileceğiniz günü dört gözle beklersiniz.

Oyunun konsept sanatçısı Masahiro Ito ise şöyle konuştu: “Piramit Kafa geri geliyor. Orijinal karakteri bilenler için yeni bir yolculuk, karakteri bilenler için bir orijin hikayesi ve… o canavarla yakından ilintili olan adamın en unutulmaz yolculuğu.”

Silent Hill 2 Remake, oyunun ana kahramanı James Sunderland’in uzun süredir ölü olan karısı Mary’den gizemli bir mektup aldıktan sonra, tüyler ürpertici bir kasabaya gelip ipuçlarını kovalamasını ele alıyor.

Bloober Team CEO’su Piotr Babieno’nun konuyla ilgili yorumlarıysa şu şekilde:

“Bloober Team’in ortak vizyonunu şekillendiren ve oyun geliştirme maceramızın startını veren oyun Silent Hill 2’den başkası değil. Şimdi, zorlu bir görevle karşı karşıyayız. Oyunla ilgili gençlik anılarımızı modern oyuncuların etkileşime geçebileceği bir dile çevirmemiz ve aynı zamanda oyunun orijinaline sadık bir deneyim ortaya koymamız gerekmekte. 20 yıldan fazla bir süre önce, Konami bünyesinde yer alan bir ekip, vizyonlarıyla elektronik eğlence tarihindeki en dikkat çekici oyunlardan birini geliştirdi. KONAMI ve Bloober Team birlikte çalışıp Silent Hill 2 aracılığıyla hem türün yeni standartlarını belirleyecek hem de genç hayranlara unutulmaz bir deneyim sunacak. Çalışmamızla, Bloober Team’in günümüz teknolojisinde mümkün olanın en iyisini ortaya koyduğunu ve oyun geliştirmede zirveyi hedeflediğini göstermeye kararlıyız. Oyuncuların çalışmalarımızı görebileceği anı dört gözle bekliyoruz.”

Önceki İçerikYeni Silent Hill oyunu 19 Ekim’de duyurulacak
Sonraki İçerikSilent Hill f duyuruldu, ilk detaylar paylaşıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz