Battlefield 2042 – 4. Sezon Geliştirici Güncellemesi

Battlefield 2042 geliştirici ekibi, oyunun yeni sezonu Eleventh Hour’da yer alan yenilikleri içeren yeni bir güncelleme yayınladı. Oyun tarihinin en köklü serilerinden biri olan Battlefield’ın son halkasının 4. sezonu, 28 Şubat’ta oyunseverlerle buluşacak.

DICE Topluluk Yöneticisi Tom Straatman’in ve Yardımcı Yapımcı Alexia Christofi’nin sunduğu video; yeni Flashpoint haritasına, Specialist Camila ¨Blasco¨ya ve onun ‘X6-Infiltration’ adlı aygıtına, oyuna eklenen yeni araçlara, silahlara ve gadget’lara derinlemesine bir bakış sunuyor. Yeni sezonun tüm içeriklerini gözler önüne seren bu ¨güncelleme bölümü¨, aynı zamanda yepyeni oynanış görüntüleri de içeriyor:

Video ayrıca -sezonun ilerleyen bölümlerinde oyuna eklenecek olan Discarded da dahil olmak üzere- Battlefield 2042‘nin lansman haritalarının geliştirilmiş ve elden geçirilmiş versiyonlarını görmemize olanak tanıyor. Son olarak, oyunseverler, güncellemede yer alan artistik görsel çalışmalar sayesinde 5. Sezon’la beraber kendilerini nelerin beklediğine dair fikir sahibi olabilecekler.

28 Şubat 2023’te yayına girecek olan Battlefield™ 2042 4. Sezon: Eleventh Hour güncellemesi ile Electronic Arts oyuna birçok yeni özellik ekliyor. Yepyeni bir harita, yeni bir Specialist, yeni silahlar, yeni bir araç, Battle Pass içeriğinin bir parçası olan 100 yeni aşama ve fazlası, Eleventh Hour güncellemesi ile Battlefield 2042 oyuncularıyla buluşacak. Bu güncelleme ile birlikte gelecek olan ana eklentiler, Battlefield 2042’nin Battle Pass’inde bedava bir aşama olarak yer alacak, ekstra kozmetik eklentiler ise Battle Pass’in Premium versiyonunun bir parçası olarak sunulacak.

Oyunun 4. sezonunda oyuncular, Güney Afrika’da yer alan Flashpoint adındaki yeni haritada kafa kafaya mücadele edecek. Bu bölgenin kayalık arazisi, araçların dışarıda dolaşabilmesine ve dışarıda siper alabilmesine izin verirken bir yer altı tünelinin de bulunduğu geniş iç mekanlar, oyuncuları yaya olarak veya araç ile yakın mesafeli çatışmalara sürükleyecek.

Battlefield 2042’nin en yeni Specialist’i, harekete duyarlı radarlara yakalanmamasını sağlayan taktik teçhizatını kullanarak arazide serbestçe hareket edebilen, pusu uzmanı Camila ¨Blasco¨. Sahip olduğu X6-Infiltration Device, düşman cihazlarının hedefe kilitlenmesini önleme, aktif tespit teknolojisine müdahale etme ve ölü bölgeler oluşturarak cihaz yok edilene veya devre dışı bırakılana kadar düşmanın silah teknolojisini bertaraf etme gibi özelliklere sahip olacak.

4. sezon yenilikleri ve eklentileri arasında; yeni silahlar, yeni bir araç ve yeni bir küçük aygıt (gadget) bulunacak. Yeni kısa menzilli, pompalı Super 500 Shotgun Sidearm ¨patlayıcı¨ bir özelliğe sahip olacak ve yakın mesafeli çatışmalarda size yardımcı olacak.

RM68, dahili susturucuya sahip bir saldırı tüfeği olarak oyunda yer alacak ve gelişmiş stabilite ve geri tepme kontrolüne sahip olacak. Bir hafif makineli tüfek olan AC9 SMG, hızlı atışlar yaparken kontrolü en üst düzeyde tutabilmeniz için ergonomik bir yapıda sunulacak. Yeni RPT-31 LMG, düşük atış hızı, hızlı atış hızı, büyük mermi  ve benzersiz bir ¨döner dürbün¨ eklentisiyle gelecek.

Tüm bu yeni silahların dışında, oyuncular, SPH Explosive Launcher aygıtının yapışkan patlayıcılarını nesnelere ve araçlara yapıştırabilecek ve her türlü duruma uygun, tehlikeli bir savaş silahı olarak kullanabilecekler.

Oyuncular yeni güncelleme ile birlikte ¨CAV-Brawler¨ adındaki araç ile dar alanlardan geçebilecek ve diğer oyuncuları koruyabilecekler. Bu araç, aynı zamanda, ölen oyuncuların oyuna dönüş noktası olarak da kullanılabilecek. Tüm koltukları dolu olsa bile… Manevra kabiliyetine sahip olan bu IFV tipi araç, aktif tehdit tespit sistemi içerecek ve her yöne el bombaları atan, yakın çevredeki düşman askerlerini bertaraf etme kapasitesine sahip bir savunma sistemine de sahip olacak.

- Advertisement -
Önceki İçerikThe Sims 4’ün yeni genişleme paketi Growing Together için fragman yayınlandı
Sonraki İçerikWild Hearts inceleme
Başlat Tuşu 2013 yılında kurulmuş, oyun, teknoloji ve alt kültür konularına dair haber, inceleme ve makale yayınlayan bir sitedir. Site dahilinde Türk oyuncularına özel içerikler, en yeni ve özgün oyun haberleri ve makaleleri bulabilirsiniz. Türkiye oyun kültürü standartlarını yeniden belirleyip, siz değerli okuyucularımıza her zaman en kaliteli ve en güncel içeriği sunmayı kendimize hedef edindik. Bu hedef doğrultusunda yayınlanan her bir içerik özenle hazırlanıp, sizlere sunuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz