Japonya’da geçecek yeni Assassin’s Creed için fragman yayınlandı

Japonya’da geçecek yeni Assassin’s Creed oyunu Shadows’un ilk fragmanı yayınlandı ve çıkış tarihi duyuruldu. Assassin’s Creed Odyssey’e imza atan Ubisoft Québec öncülüğünde geliştirilen Assassin’s Creed Shadows, oyuncuları 16. yüzyıl Japonya’sına götürecek. Yeni koalisyonların ortaya çıkması ve yozlaştırıcı dış güçlerin ülkeye sızması huzursuzluğu arttırdığı gibi, ülkeyi umarsızca birlik ve beraberlik yoluna sürüklüyor.

Oyuncular, Iga yöresinden usta bir şinobi Suikastçısı olan Naoe ile tarihe adını yazdırmış güçlü samuray Yasuke’nin ilintili hikayelerini deneyimleyecek. Onların kişisel hikayelerini keşfederken, önemli tarihi figürlerle tanışın ve Japonya için yeni bir çağ başlarken, bu ikilinin ortak kaderini şekillendirin.

Oyuncular, Naoe ve Yasuke olarak her karakterin kendine özel ilerleme yolları, becerileri, silah seçenekleri ve istatistiklerine sahip olduğu iki tamamlayıcı oyun tarzında ustalaşabilirler. İster Naoe’nin gizlilik becerilerini ister Yasuke’nin savaş hünerlerini benimsesinler, oyuncular hedeflere yaklaşmak için farklı yollara sahip olacaklar. Naoe ile, düşmanlar tarafından tespit edilmekten kaçınmak için ışık, gürültü, gölge ve değişen çevreyi kullanarak gizli ilerleme mekaniklerini deneyimleyecekler. Yasuke ile daha büyük düşman gruplarını, özenli bir şekilde acımasızca alt edebilecekler.

 Oyun, oyuncuların hava durumu ve mevsimlerle değişen çeşitli manzaralara sahip geniş bir açık dünyayı keşfetmelerine olanak tanıyacak. Muhteşem kale kasabaları, hareketli limanlar, huzurlu tapınaklar ve pastoral manzaralara sahip olan feodal Japonya, Anvil oyun motorunun en son sürümü ve yeni nesil konsolların gücü ile sıfırdan inşa edilen benzeri görülmemiş bir dinamizmle hayat buluyor.

Bu zorlu zamanda istihbarat, çok yüksek bir öneme sahip ve böylece yenilenen keşif mekaniğinin merkezinde yer alacak. Oyuncular yeni alanları ortaya çıkarmak ve hedefleri avlamak için kendi casus ağlarını kuracaklar. Görev esnasında yardımcı olmaları için özel becerilere ve yeteneklere sahip müttefikler de işe alınabilecek. Kendi özelleştirilebilir sığınaklarının oluşturulması, oyuncuların ağlarını geliştirmelerine ve yeni mürettebatlarını eğitmelerine olanak tanıyacak.Üs inşası ve yerleşiminden dekorasyon ve aksesuarlara kadar, ev diyebilecekleri benzersiz bir yer inşa edebilecekler.

Assassin’s Creed Shadows 15 Kasım 2024’te Ubisoft+, PlayStation®5, Xbox Series X|S, Amazon Luna, Mac App Store üzerinden Apple silicon’a sahip Mac’ler, Ubisoft Store ve Epic Games Store üzerinden Windows PC’de satışa sunulacak. Ubisoft+’a abone olan veya Eksiksiz Sürüm’ü satın alan oyuncular 12 Kasım’da oyuna üç gün erken erişebilecekler.

 

Önceki İçerikRakion Macerası Türkiye’de Başladı!
Sonraki İçerikIGG Dünyanın İlk Uluslararası Çevrimdışı SLG Turnuvası’nı Düzenledi
Başlat Tuşu 2013 yılında kurulmuş, oyun, teknoloji ve alt kültür konularına dair haber, inceleme ve makale yayınlayan bir sitedir. Site dahilinde Türk oyuncularına özel içerikler, en yeni ve özgün oyun haberleri ve makaleleri bulabilirsiniz. Türkiye oyun kültürü standartlarını yeniden belirleyip, siz değerli okuyucularımıza her zaman en kaliteli ve en güncel içeriği sunmayı kendimize hedef edindik. Bu hedef doğrultusunda yayınlanan her bir içerik özenle hazırlanıp, sizlere sunuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz