IGG Dünyanın İlk Uluslararası Çevrimdışı SLG Turnuvası’nı Düzenledi

Dünyaca ünlü oyun şirketi IGG, Tayland’ın Phuket kentinde çevrimdışı bir SLG turnuvası gerçekleştirdi. Şirketin önemli oyunları Lords Mobile ve Doomsday: Last Survivors için düzenlenen turnuva, dünyada türünün ilk örneği olması ile öne çıkıyor.

IGG, oyun sektöründe bir ilke imza atarak tarihte ilk kez “Uluslararası Çevrimdışı SLG Turnuvası” düzenleyen şirket oldu. 18-19 Mayıs’ta Phuket’te gerçekleşen çevrimdışı turnuva canlı yayınla dünyanın dört bir yanına ulaştı.

Lords Mobile ve Doomsday: Last Survivors için özel etkinlik düzenlendi

Lords Mobile, 8 yıldır mobil oyun pazarındaki gücünü ve payını artırmayı sürdürüyor. Bu kalıcı başarının ardında yatan en temel faktörler arasında IGG’nin dünyaca ünlü markalarla imza attığı iş birliktelikleri ve oyuna tutku ile bağlı olan oyuncu kitlesinin sadakati yer alıyor. IGG, titizlikle gerçekleştirdiği Lords Mobile operasyonları ile oyuncuların hayatlarındaki yerini sağlamlaştırarak zirveye ilerliyor.

Geçtiğimiz yıl mobil pazara adım atan çevrimiçi rekabet ve gerçek zamanlı strateji zombi hayatta kalma oyunu olan Doomsday: Last Survivors da ilk yılını başarılarla süsledi. Ayrıca birinci yılın onuruna layık olarak ilk uluslararası SLG çevrimdışı espor turnuvasını da başlatarak başarılarını taçlandırdı.

Turnuvada 140.000 Dolar üzerinde hediye dağıtıldı

Mart ayında başlayan çevrimiçi elemelerde finale yükselmeyi başaran espor takımları dünyanın dört bir yanından IGG sponsorluğunda çevrimdışı finale katılmak üzere davet edildiler. Her iki turnuvada da nakit ödüller, oyun içi ödüller, Bose kulaklık ve diğer fiziksel ürünler de dahil olmak üzere toplamda 140.000 Dolar’ı aşan bir ödül havuzu sunuldu.

IGG aynı zamanda turnuvayı yerinde izlemek isteyen bazı şanslı oyuncuları sahadaki eğlenceye izleyici olarak katılmaya davet etti. İzleyicilerin seyahat ve konaklama masrafları da IGG tarafından karşılandı. Birçok çevrimiçi ve çevrimdışı hediyenin yanı sıra izleyiciler büyük ödül olan 3.000 USD değerinde Apple ürün setini de hediye olarak kazanma fırsatı yakaladı. Ayrıca seyirciler turnuva sahasındaki oyun standlarında eğlenceli oyunlara katılarak ödül kazanma şansına sahip oldu. Ve tüm izleyicilere bir ürün hediye çantası, 1.000 ABD Doları değerinde oyun içi para birimi ve 200 ABD Doları değerinde hediye çeki verildi. 

Popüler karakter “Dağ” da turnuvaya katıldı

Canlı yayınlanan organizasyona katılmak ve ev sahipliği yapmak üzere topluluğun önde gelen içerik üreticileri de turnuvaya davet edildi. Çok sayıda cosplayer da IGG’nin renkli dünyasından karakterleri canlandırdıkları kostümleri ile sahada yer aldı. Ayrıca ünlü televizyon serisindeki “Dağ” karakteri ile tanınan Hafþór Júlíus Björnsson da turnuvaya katıldı. Etkinlikte oyun içi bir kahraman olarak yer alan Björnsson izleyicilerle interaktif mini oyunlar da oynadı.

Dünyada bir ilke imza atan IGG, bu tür çevrimdışı etkinlikler ile oyuncuları ile arasındaki yakınlığı korumayı ve SLG espor turnuvaları için harika bir örnek oluşturmayı başardı. Her zaman oyun dünyası ve oyun tutkunlarını ileriye taşıyacak çalışmaları ile öne çıkan IGG’nin gelecekte düzenleyeceği benzer organizasyonlar da heyecanla bekleniyor.

Lords Mobile Linkleri:

Facebook: https://www.facebook.com/lordsmobile/
Discord: https://discord.com/invite/lordsmobile
App Store: https://g.igg.com/f6Wcjp
Google Play: https://g.igg.com/f6Wcjp
PC: https://g.igg.com/f6Wcjp

Doomsday Linkleri:

Facebook: https://www.facebook.com/DoomsdayLastSurvivors
Discord: https://discord.gg/doomsdaylastsurvivors
Google Play:  https://g.igg.com/xftIWW
App Store: https://g.igg.com/xftIWW
PC: https://g.igg.com/xftIWW

Önceki İçerikJaponya’da geçecek yeni Assassin’s Creed için fragman yayınlandı
Sonraki İçerikElden Ring Shadow of the Erdtree hikaye fragmanı yayınlandı
Başlat Tuşu 2013 yılında kurulmuş, oyun, teknoloji ve alt kültür konularına dair haber, inceleme ve makale yayınlayan bir sitedir. Site dahilinde Türk oyuncularına özel içerikler, en yeni ve özgün oyun haberleri ve makaleleri bulabilirsiniz. Türkiye oyun kültürü standartlarını yeniden belirleyip, siz değerli okuyucularımıza her zaman en kaliteli ve en güncel içeriği sunmayı kendimize hedef edindik. Bu hedef doğrultusunda yayınlanan her bir içerik özenle hazırlanıp, sizlere sunuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz