Riot Games Sezon Ortası Turnuvasını (MSI) iptal etti

Riot Games, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Pandemisi’ne karşı yeni önlemler almaya devam ediyor. Şirket bu önlemler kapsamında önemli bir adım atarak, küresel anlamda en büyük etkinliklerinden olan Sezon Ortası Turnuvası'nı (MSI) iptal kararı aldı.

Riot Games Sezon Ortası Turnuvasını (MSI) iptal etti

Riot Games Sezon ortası Turnuvasını, dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sebebiyle ilk aşamada Mayıs ayından Temmuz ayına ertelemişti. Virüs salgının önüne geçilememesinden dolayı konuyu kapsamlı şekilde değerlendiren Riot Games yönetimi 2020 MSI etkinliğini iptal etme kararı aldı.

Konu hakkında açıklamada bulunan Riot Games Küresel Espor Lideri John Needham:

“Bildiğiniz üzere COVID-19 tüm dünyada sıra dışı sorunlara yol açtı. Uluslararası seyahat kısıtlamaları ve yerel/bölgesel/ulusal talimatlar her gün değişiyor ve neredeyse tüm değerlendirmeler salgının yaz boyunca da büyük sosyal toplanmaları önemli ölçüde etkileyeceğine işaret ediyor. Şirket dışı risk danışmanlarının modellemelerine bakarsak, COVID-19’un dünya çapındaki yayılması/etkisi veya krize karşı önlem olarak getirilen seyahat kısıtlamaları ve toplanma yasaklamaları MSI’ın mevcut tarihine (3-19 Temmuz) kadar varlığını sürdürecek gibi görünüyor. Bu modeli ve sağlık otoritelerinin, yerel hükümetlerin, bölgesel lig ve takımların, seyahat uzmanlarının ve diğer hissedarların görüşlerini de göz önünde bulundurarak 2020 yılında MSI’ı iptal etme kararı verdik. Böyle bir kararın oyuncular, takımlar, ekipler, partnerler, medya ve taraftarların sağlığı için gerekli olduğunu düşünüyoruz.”

“Bu zorlu süreçte 12 bölgesel ligimiz de yenilikçi yöntemlerden faydalanarak çalışmaya devam ediyor. Oyunumuz ve esporumuz günlük olarak milyonlarca oyuncuya ve taraftara önemli bir eğlence kaynağı oldu ve öyle olmaya da devam edecek. Riot’taki tüm ekipler bir arada çalışarak alternatif etkinlikler ve aktiviteler düzenlemek için bazı değerlendirmeler yapıyoruz. Önümüzdeki süreçte bu konuda yeni planlarımızı paylaşmayı umuyoruz”

“Taraftarlarımıza, sporumuzun 10. yıldönümünü kutlamak için şu ana kadar düzenlediğimiz en büyük gösteriyi Çin’de sunmakta kararlıyız. Planlarımız konusunda dikkatli davranıyoruz ve akıllara kazınacak bir 2020 Dünya Şampiyonası’yla birlikte League of Legends’a dair sevdiğimiz her şeyi kutlamayı iple çekiyoruz. Bu zor dönemdeki desteğiniz ve anlayışınız için teşekkür ederiz. Etkinliklere katılan oyuncularımızın ve diğer herkesin sağlığının ve güvenliğinin en büyük önceliğimiz olduğunu bir kez daha hatırlatalım. Bu kriz döneminde esporun gösterdiği dirence tanık olmak gerçekten de ilham verici. Önümüzdeki haftalar, aylar ve yıllarda da sizi Sihirdar Vadisi’nde görmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Riot Games Sezon Ortası Turnuvasının iptali dünya şampiyonasını nasıl etkileyecek?

Riot Games, MSI’ın iptal olması ve LMS ile LST’nin bu yılki birleşimini göz önünde tutarak katarak Dünya Şampiyonası’na her bölgeden kaç takım katılacağıyla ilgili yeni adımlar attı.

Son iki yılda gerçekleşen uluslararası turnuvalarda birinci ve ikinci sırada oldukları için, hem LPL (Çin) hem de LEC (Avrupa) liglerinden dörder takım Dünya Şampiyonası’na katılacak.

Ayrıca Dünya Şampiyonası’na tek bir katılım hakkı olan ligler arasında uluslararası turnuvalarda en iyi performansa sahip olduğu için, VCS’e (Vietnam) ikinci bir hak verilecek. VCS, önceki Sezon Ortası Turnuvalarında gösterdiği performanstan ötürü son iki yıldır bu ek katılım hakkını kazanıyor.

2020 Dünya Şampiyonası’nda bölgesel takım dağılımları şu şekilde olacak:

  • LPL (Çin), LEC (Avrupa): Dörder takım
  • LCK (Kore), LCS (Kuzey Amerika): Üçer takım
  • PCS (Güneydoğu Asya), VCS (Vietnam): İkişer takım
  • CBLOL (Brezilya), ŞL (Türkiye), LJL (Japonya), LLA (Latin Amerika), OPL (Okyanusya),
  • LCL (Bağımsız Devletler Topluluğu): Birer takım

Riot Games, etkinlik yaklaştıkça tüm katılımcıların havuz yerleştirmeleri de dahil olmak üzere, Dünya Şampiyonası hakkında daha fazla bilgiyi paylaşmaya devam edecek.

Önceki İçerikGuilty Gear Strive Kapalı Beta İzlenimleri
Sonraki İçerikRebel Cops Android ve iOS için çıkış yaptı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz