Riot Games ekran görüntüsü alıyor mu?

Riot Games, League of Legends ve VALORANT için kullanılan Vanguard anti-hile sistemi hakkında açıklamada bulundu. Yeni hile koruma sistemine geçildiğinden beri Riot ekran görüntüsü aldığı iddiaları etrafta dolaşmaktaydı. Vanguard’ın lansmanının başarılı geçtiğini ve oyun içi hile kullanımında belirgin bir düşüş gözlemlendiğini belirten Riot Games, Vanguard’ın herhangi bir donanım arızasına yol açtığına dair bir kanıt bulunmadığını vurguladı. Vanguard’ın oyun istemcisinin (tam ekran) ve oyun istemcinin kapladığı bölgenin (pencereli/sınırsız) bir resmini aldığını, ancak bilgisayarınızın tamamının veya birden fazla monitörün ekran görüntüsünü almadığını açıklayan Riot Games, Vanguard’ın TPM 2.0 ve SecureBoot gibi BIOS ayarlarını değiştirmediğini de teyit etti.

BIOS ayarlarının karmaşık olabileceğini ve bazı durumlarda sorunlara yol açabileceğini belirten Riot Games, bu gibi durumlarda Oyuncu Desteği ile iletişime geçilmesini önerdi. Riot Games, Vanguard’ın bölgesel gizlilik yasalarına uyduğunu ve Bilgi Güvenliği ve Uyumluluk ekipleriyle doğrudan çalışarak Vanguard’ın güvenli olduğunun altını çizdi.

Orijinal açıklama ve daha fazla bilgi için:

https://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/1civ4l7/update_from_riot_on_vanguard/

Vanguard, League of Legends ve VALORANT’ta hile kullanımını engellemek için tasarlanmış bir anti-hile programıdır. Vanguard ile ilgili herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, lütfen Oyuncu Desteği ile iletişime geçmekten çekinmeyin.

Önceki İçerikStellar Blade inceleme
Sonraki İçerikDiablo IV’ün 4. Sezonu Yenilenen Ganimet 14 Mayıs’ta Çıkıyor
Başlat Tuşu 2013 yılında kurulmuş, oyun, teknoloji ve alt kültür konularına dair haber, inceleme ve makale yayınlayan bir sitedir. Site dahilinde Türk oyuncularına özel içerikler, en yeni ve özgün oyun haberleri ve makaleleri bulabilirsiniz. Türkiye oyun kültürü standartlarını yeniden belirleyip, siz değerli okuyucularımıza her zaman en kaliteli ve en güncel içeriği sunmayı kendimize hedef edindik. Bu hedef doğrultusunda yayınlanan her bir içerik özenle hazırlanıp, sizlere sunuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz