Mafia: Trilogy duyuruldu, ilk oyunun remake versiyonu geliyor

Mafia 2 ve 3'ün remastered sürümleri şimdi oynanabilir, Mafia 1 Remake ise 28 Ağustos'ta çıkacak.

Serinin haklarını elinde bulunduran 2K Games, üç Mafia oyununun da elden geçirilmiş olarak yeniden piyasaya sürüleceğini, ilk oyunun ise remake versiyonunun çıkış yapacağını duyurdu.

Mafia 3’ün geliştirici stüdyosu Hangar 13, Mafia: Trilogy’nin hazırlanmasından sorumlu olacak. İlk Mafia oyunu baştan sona remake haliyle piyasaya sürülecek, Mafia 2 ve 3 ise daha yüksek çözünürlük ve yenilenmiş kaplamalar gibi özelliklerle Remastered olarak yayınlanacak.

Mafia üçlemesinin mevcut nesil konsollarda oynanabilir olmasını sağlayacak Mafia: Trilogy’nin içeriği tam olarak şöyle:

  • Mafia: Definitive Edition – Çok sevilen oyunun sıfırdan yapılan “remake” versiyonu;
  • Mafia II: Definitive Edition – Hayranların sevdiği oyunun ultra HD ile güncellenmiş hali;
  • Mafia III: Definitive Edition – Son oyunun elden geçmiş hali.

Mafia: Trilogy’i 28 Ağustos tarihine kadar dijital olarak satın alan oyuncular, Mafia II: Definitive Edition ve Mafia III: Definitive Edition oyunlarını PlayStation 4 üzerinden hemen oynamaya başlayabilirler. Mafia: Definitive Edition’ı da hazır hale geldiğinde indirerek 28 Ağustos’taki çıkış tarihinde oynayabilirler. Mafia: Trilogy oyunu fiziksel olarak 28 Ağustos tarihinde piyasaya çıkacak.

Mafia: Definitive Edition, Mafia II: Definitive Edition ve Mafia III: Definitive Edition oyunları ayrıca satın alınabilecek. Mafia II ve Mafia III oyunlarının Definitive Edition versiyonları bugünden itibaren PlayStation 4 üzerinden ayrıca satın alınabilir durumda. Her iki oyun da tüm orijinal ekstra içerik eklentilerine sahip ve ayrıca Mafia II, 4K uyumlu elden geçirilen grafiklerle birlikte geliyor.

Mafia: Definitive Edition – koleksiyonun en önemlisi – 28 Ağustos tarihinde kapsamlı ve orijinal Mafia oyununun sıfırdan, tamamen yeniden yapılmış haliyle; güncellenen zengin diyaloglar, genişleyen arka plan hikayesi ve ek ara sahnelerle birlikte geliyor. Tüm oynanış sahneleri ve özellikler, Mafia III’ün başarılı sinematik ve diğer geliştirmelere sahip oyun motoruyla yapıldı.

Mafia: Definitive Edition oyununun yapımına katkısı bulunan Çekya’daki Brno ve Prag, İngiltere’deki Brighton ve California’daki Novato stüdyolarının başında bulunan ve yapımı yürüten Hangar 13’ün Başkanı ve CCO’su Haden Blackman, “İlk Mafia oyunu, video oyunlarda ciddi hikayelerin nasıl kalıcı etkiler bırakabileceğini göstermişti. Tüm hayranlarının halen ilk oyuna nasıl saygı duyduğunu biliyoruz. Mafia hikayesinin başlamasının üzerinden yaklaşık 20 yıl geçti. Şimdi ise yeni nesil oyuncuları, sevilen oyunla tanıştırmak ve en başından beri Tommy’nin hikayesini sevenleri mükemmel yeni sunum tarzı, yeni hikaye elementleri ve yeni oynanışla buluşturmak için harika bir fırsatımız var.” açıklamasını yaptı.

PlayStation 4 için Mafia III oyununa sahip olan tüm oyuncuların oyunları, hiçbir ek ücret ödemeden bugünden itibaren Mafia III: Definitive Edition’a yükseltilecek.

Mafia: Trilogy, PlayStation 4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek..

 

- Advertisement -
Önceki İçerikGhost of Tsushima için 18 dakikalık oynanış videosu yayınlandı
Sonraki İçerikThe Last of Us 2 odaklı yeni State of Play duyuruldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz