Cyberpunk 2077’nin optimizasyon süreci başladı

Cyberpunk 2077'nin mevcut nesil konsollar için geliştirildiği ve optimizasyon işleminin oyunun en başından sıfırdan başlayarak yapıldığı doğrulandı.

CD Projekt Red, dünkü demo gösteriminin ardından Cyberpunk 2077‘nin optimizasyon süreci hakkında açıklamalarda bulundu.

Bu yılki E3 ve Gamescom‘da basına kapalı kapılar ardından gösterilen Cyberpunk 2077’nin yaklaşık bir saatlik oynanış demosu nihayet tüm dünya ile paylaşıldı. CGMagazine‘e konuşan CDPR’dan baş sinematik animatörü Maciej Pietras, oyunun geçtiği dünya olan Night City’yi yaratmanın stüdyonun önceki oyunu The Witcher 3: Wild Hunt‘a kıyasla “oldukça zorlayıcı” olduğunu belirtti. Bu bağlamda da optimizasyon işleminin en başından beri titizlikle yürütüleceğini ifade etti.

“Optimizasyon işlemini sıfırdan alarak yapmayı düşünüyoruz, internetten yayın yapanları ve oyunun dünyasındaki ışıklandırmaları hesaba katarak. Örnek vermek gerekirse, tüm yükü CPU’ya (işlemciye) yüklemeden.” diyen Pietras, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Oyunu PS4, Xbox One ve PC platformları için geliştirdiğimizi biliyoruz. Optimizasyon işlemini oyunun en başından başlayarak yapıyoruz. Bu nedenle dünkü oynanış demosu Intel i7-8700K işlemcili ve GeForce GTX 1080 Ti ekran kartlı bir PC’de çalışıyor.”

Cyberpunk 2077, The Witcher serisinin arkasındaki CD Projekt Red’in sıradaki RPG oyunu. Açık dünya ve birinci şahıs oynanış sunan oyun, baştan sona oynanabilir durumda. PlayStation 4, Xbox One ve PC için geliştiriliyor ancak henüz bir çıkış tarihi yok.

İLGİLİ HABER – Cyberpunk 2077’nin yapım sürecinde kritik gelişme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz