Arma ve DayZ’nin yapımcısı Xbox One’a özel oyun geliştiriyor

Microsoft'un E3 2018 basın konferansında tanıtılacak.

- Advertisement -

Bohemia Interactive, Arma ve DayZ'nin arkasındaki stüdyo, Xbox One'a özel oyun hazırladığını duyurdu.

Henüz ismi açıklanmaya oyun projesi, bu hafta boyunca sosyal medya üzerinden yapılan çeşitli paylaşımlarla gün yüzüne çıktı. Bohemia Interactive'in Twitter hesabı üzerinden paylaşılan görsellerde "atom bombası Avrupa'yı vurdu" ifadesi yer alıyor, bu da Fallout tarzı bir oyunun karşımıza çıkacağına işaret ediyor. Ayrıca, masanın üzerine kazınmış şekilde "11 Haziran 2018, Inside Xbox" yazısı bulunuyor, yani oyunun Microsoft'un E3 2018 konferansında duyurulacağını gösteriyor.

Bohemia'dan Petr Kolář, oyunun Unreal Engine motoru kullanılarak geliştirildiğini ve Xbox One'a özel olacağını açıkladı. Tüm bu paylaşımlarda ise "What if humanity falls (Ya insanlık düşerse)" etkiketinin yer aldığı dikkat çekiyor.

 

Bunun dışında, Mixer üzerinden de bir canlı yayın etkinliği düzenlendi. Döngü şeklindeki görüntülerde, Twitter'dan paylaşılan görseller yer aldı.

Oyunun tam olarak Microsoft'un 10 Haziran'da saat gece 11'deki basın konferansında duyurulması, diğer detayların da burada paylaşılması bekleniyor. 

Öte yandan, tüm firmaların E3 2018 basın konferanslarının tarihi ve saati şu şekilde:

  • 9 Haziran, Cumartesi – Electronic Arts (TSİ 21:00)
  • 10 Haziran, Pazar – Microsoft (TSİ 23:00)
  • 11 Haziran, Pazartesi – Bethesda (TSİ 04:30), Square Enix (TSİ 20:00), Ubisoft (TSİ 23:00)
  • 12 Haziran, Salı – Sony (TSİ 04:00), Nintendo (TSİ 19:00)

İLGİLİ HABER – Söylenti: Crackdown 3 bir kez daha ertelendi