Ana Sayfa Etiketler Square Enix

Etiket: Square Enix

Final Fantasy VII yeniden yapım projesinin ikinci bölümü olan REBIRTH sadece PlayStation 5'e özel olarak çıkışını gerçekleştirdi. İlk bölümün bıraktığı noktadan direkt devam eden oyun bizi Midgar'ın sınır kapılarından çıkartarak Final Fantasy VII'nin devasa dünyasıyla tanıştırıyor.
Üçleme olarak planlanan yapımın ikinci bölümü olan Rebirth, bir süredir merakla beklenmekteydi. Dün sunulan State of Play etkinliği esnasında oyunla ilgili yeni detaylar gösterildi.
Final Fantasy 90'ların sonu ve 2000'lerin başında altın çağını yaşamış, sonrasında ise biraz tökezlemiş bir rol yapma oyunu serisi. Köklerine dönerken cüretkar sayılabilecek yenilikleri de barındıran Final Fantasy XVI aradığımız kan mı? Cevabımız Valisthea topraklarında yatıyor.
Salvation, yani "Kurtuluş" başlıklı fragman, oyuncuların önümüzdeki ay Valisthea'ya adım attıklarında nelerle karşılaşacaklarını gözler önüne seriyor.
Theatrhythm Final Bar Line inceleme yazımızı serinin ilk kez boy gösterdiği PlayStation 4'te edindiğimiz deneyimler üzerinden hazırladık
Tam 15 yıl önce PSP için yapılmış olan orijinal CRISIS CORE, Final Fantasy VII'nin öncesinde olan olayları konu alıyor.
Square Enix yakın dönem bizi SaGa Frontier ve Live A Live gibi klasikler ile buluşturmuştu. Firma bu kez de taktiksel rol yapma oyunu klasiklerinden biri ile karşımızda.
Square Enix'ten yeni bir strateji rol yapma oyunu, geçmişteki örneklerinden sıyrılmayı hedefleyen yenilikçi adımlarla geldi. Peki, bu adımlar sağlam mı?
7 dönem, 7 kahraman, 7 hayat! 90'larda sadece Japonya'da sınırlı kalmış, gizli bir cevher sonunda dünya çapında erişilebilir oldu. Hem de en cilalı haliyle!
Japon oyun firması SquareSoft, ya da şu anki adıyla Square Enix, gelmiş geçmiş en köklü rol yapma oyunu serilerinden Final Fantasy’i dünyaya bahşedeli tam 35 sene geçmiş. 1987 yılında Hironobu Sakaguchi önderliğinde geliştirilen ve aslında o dönem batmak üzere...
Rol yapma oyunu serisi Final Fantasy, Japonya’da çok sevilse de 90’ların sonlarına kadar batıda pek tanınmamıştı. PlayStation’da Final Fantasy 7’nin çıkışı ile dünya çapında üne kavuşan seri, farklı türlerden spin-off oyunlarla da evrenini genişletmeye ve daha fazla oyuncuya ulaşmaya...
Yıl 1997...  Türkiye'nin ilk video oyun dergilerinden Level'ın konsollara ayırdığı sayılı sayfada ilk kez bir Japon rol yapma oyununa yer verilmiş. Birkaç fiyakalı CGI görsel eşliğinde kendine has mekanikleri ve ilgi çekici senaryosuna kısaca değinilmiş. Ancak bu bile beni...

Güncel